Samferdselsforum

RIFs samferdselsforum jobber med policy fra et rådgiverperspektiv på temaer som:

  • Kontrakter
  • Tilbudsfase/konkurranseform
  • Enhetlig utforming av utlysning av oppdrag
  • Kvalifiseringsordninger
  • Samhandling med store aktører som Statens vegvesen, Jernbaneverket, Ruter etc.
  • Fagsaker og uttalelser vedrørende Nasjonal transportplan
  • Samfunnsdebatten generelt, f eks bidrag til State of the Nation
  • Rekruttering og synliggjøring av bransjen
  • Globalisering og konkurranse fra utlandet/endringer i markedet
  • Ansvarsforhold for den prosjekterende ved endringer som oppstår i byggefasen
  • Endrede konkurranseformer

Sammensetning av Samferdselsforums strategiske råd

  • Elisabeth Schjølberg, Multiconsult (leder): elisabeth.schjoelberg@multiconsult.no
  • Kristin Amundsen, Asplan Viak, Kristin.Amundsen@Asplanviak.no
  • Stein Atle Haugerud, Dr. Techn. Olav Olsen, sah@OlavOlsen.no
  • Geir Syrtveit, Vianova, geir.syrtveit@vianova.no
  • Sverre Sundfær, Structor, sverre.sundfar@structor.no
  • Sigurd Rugsland, Norconsult, sigurd.rugsland@norconsult.com
  • Mari Barstad, WSP Norge, mari.barstad@wspgroup.no
  • Trond Hagen, Aas-Jakobsen, tah@aaj.no
  • Ragnar Holtan, Omega Holtan, ragnar.holtan@omegaholtan.no
  • Tor Helge Indrebø, Sweco, tor.helge.indrebo@sweco.no
  • Nils-Petter Aspestrand, COWI, NPAs@cowi.no
  • Morten Alstad, Multiconsult, morten-Alstad@multiconsult.no
  • Per Olav Laukli, Rambøll, per.olav.laukli@ramboll.no

RIFs samferdelsforum samarbeider tett med RIFs HMS/SHA-gruppe som arbeider for å forebygge skader og dødsfall i næringen. For mer informasjon, trykk her.